Kierunki wycieczek

Skandynawia na wyciągnięcie ręki. Główne kierunki zwiedzania to Dania, Szwecja i Norwegia. Sprawdź czego szukasz, zapoznaj się z naszymi kierunkami rejsów, wybierz odpowiednie miejsce na krótki wyjazd, urlop lub wypoczynek.


Dania

Królestwo Danii, położone w Europie północnej, jest najmniejszym z państw skandynawskich. Przeważająca ilość kraju położona jest na Półwyspie Jutlandzkim. Pozostała część to 406 wysp, pośród których zamieszkanych jest 79. Najpopularniejszym miejscem turystycznym jest stolica – Kopenhaga, słynąca z posągu Małej Syrenki, parku rozrywki Ogrodów Tivoli czy Pałacu Amalienborg. W Danii można zobaczyć wiele wspaniałych zamków, niegdyś należących do rodziny królewskiej, Pałac w Roskilde czy Zamek Kronborg w Helsingorze. Niewątpliwą atrakcją oraz miejscem jakie trzeba odwiedzić się wspaniałe i zapierające dech w piersiach klify na wyspie Møn.

Duńską stolicę – Kopenhagę ze szwedzkim Malmö łączy drugi co do długości most na świecie – Øresund. Przeprawa mostem to na długo zapadające w pamięci przeżycie.

Dania

DANIA

Szwecja

Szwecja, położona w Europie północnej, jest najbardziej zaludnionym krajem skandynawskim. Największe szwedzkie miasto, a zarazem stolica – Sztokholm, co roku przyciąga rzesze turystów. Filharmonia – miejsce wręczania Nagrody Nobla, Zamek Królewski, Dom Nobla czy Gamla Stan to tylko niektóre z miejsc jakie trzeba zobaczyć. Połączone mostem Oresund z duńską Kopenhagą Malmö łączy w sobie nowoczesność – najwyższy budynek mieszkalny Turning Torso, z zabytkowym centrum. Położona na trzydziestu trzech wyspach Karlskrona słynie z kolorowych, drewnianych domków oraz z Muzeum Morskiego. Fani szwedzkich kryminałów muszą koniecznie odwiedzić miejscowość Fjällbacka, miejsce akcji serii książek Camilli Läckberg. Dla osób poszukujących ciszy i spokoju idealnym miejscem wycieczek będzie wyspa Gotlandia, która zachwyca niezwykłą i nienaruszoną przez cywilizację przyrodą.

Szwecja

SZWECJA

Norwegia

Norwegia, drugi, zaraz po Islandii najsłabiej zaludniony kraj Europejski. Słynie z największej liczby fiordów na świecie, które zachwycają stromymi zboczami górskimi oraz wodospadami, które zanurzają się bezpośrednio w fiordy. Norwegia to nie tylko wspaniała natura, to również miasta bogate w zabytki. W stolicy, Oslo, podziwiać można Zamek Królewski, Operę Narodową czy Park Nagich Rzeźb Gustava Vigelanda. Drugie co do wielkości w kraju Bergen bogate jest w liczne kościoły, muzea oraz drewniane domy mieszkalne z XVIII wieku. Miejscowość znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. W słynącym z połowów szprotek mieście portowym Stavanger znajduje się Muzeum Konserw, a w centrum miasta z małymi, kameralnymi uliczkami można odwiedzić jeden w niewielu w Norwegii targów warzywnych.

Norwegia

NORWEGIA

Finlandia

Położona w północnej Europie Finlandia słynie z ogromnej ilości jezior, saun oraz siedziby św. Mikołaja. W okresie letnim najpopularniejsze są wycieczki piesze, rowerowe oraz sporty wodne na jeziorach, takie jak kajakarstwo czy żeglarstwo. Zimą turyści mogą skorzystać z bogatej oferty ośrodków narciarskich, psich zaprzęgów, czy wycieczek saniami ciągniętymi przez renifery. Najczęściej odwiedzanym miastem na turystycznej mapie są Helsinki. W stolicy znajduje się ponad 35 muzeów, słynny plac Senacki oraz dzielnica Kruununhaka z domami XVI-XVII wieku, które ocalały z pożaru z 1812 roku. Na północy Finlandii, niedaleko miejscowości Rovaniemi znajduje się Wioska Świętego Mikołaja, gdzie dzieci mogą nadać list oraz kupić przeróżne rzeczy związane ze św. Mikołajem. Podczas pobytu w Finlandii nie można zapomnieć o skorzystaniu z sauny. Znajdują się one praktycznie wszędzie, spotkać można różne ich rodzaje, szacuje się, że ich ilość przekroczyła już 2 miliony.

Finlandia

FINLANDIA

Góra